• Facebook
  • Twitter
  • Rss
Membran Kapı
Kapı Markaları
Blog Kategorileri
Popüler Bloglar
Blog Detayları

Membran Kapı

Membran Kapı (Pvc)

Membran kelime manası olarak zar,hücre zarı anlamına gelmektedir. Su ürünleri,Veterinerlik ve Biyolojik alanlarda çokca kullanılan bir terimken son dönemlerde endüstriyel ürünleri tanımlarken üreticiler tarafından kullanılmaya başlanmıştır.Membran Kapak,Membran Kapı gibi.

Membran (pvc) Kapı
İnsan sağlığına zararı olmayan,kanserojen madde içermeyen PVC üründür.Teknik olarak Membran kapı üretimi, silikon zar ile E1 sınıfı MDF malzemenin her yüzeyine eşit şekilde silikon ile ısı ve yüksek basınç uygulanarak gerçekleştirilen bir üründür.

Yüzeyi antibakteriyeldir.
Suya ve ısıya dayanıklıdır.
Kolay temizlenir.
Amerikan kapıların mdf kalınlığının 3 cm olduğu düşünüldüğünde 6 cm veya 8 cm mdf’siyle 2 kat daha mukavemetlidir.

Pvc Membran Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Pvc membran kapıların soğuk preslenip preslenmediğine mümkünse bakmak gerekir.Soğuk preste 24 saat beklemeyip sadece sıcak presle üretimi yapılan kapılar mdf’nin özelliği gereği sıcağa maruz kaldığında eğilme yapar ve  kapı montajdan sonra kasaya tam oturmaz.

Kapı kasasının kalınlığına bakılmalıdır.
Kasanın içinde kullanılan ağaç cinslerine dikkat etmemiz kapının ömrü hakkında bizlere fikir verebilir.Ağaç ömürlerini ayrıca inceleyebilirsiniz.(15mm mdf + 12mm+ 15mm mdf) 
Kasa; 40 mm kalınlığında ve ağır olan kapı kanadını yıllarca taşıyabilecek mukavemette olmalıdır.

Kapı kanadının iç kısmının kurutulmuş  olmasına dikkat etmemiz gerek. Aksi taktirde kapı kanatları zaman içinde dönme,bükme yapabilir ve kullanım aşamasında sorun oluşturabilir.

Kasaları sandviç kasa olmalı. Sandviç kasa olmayan, sadece mdf  olan kasaların vida tutma özelliği zayıf olduğundan dolayı kapı kanadını tutan menteşelerden zamanla ayrılabilir.

Kanadının dört bir yan jumbalarına 1 mm kenar bandı dönülmüş olmasına dikkat etmemiz gerekekir. Kenar bantı kapı kanadındaki kaplamanın kalkmasına ihtimal vermez.

Üretimi yapan firmanın pvc kapılarının ebatlamasının ve kilit yer açımının nasıl yapıldığı da önemli bir konudur. Ebatlama makinası yada cnc de ebatlanmayan kapılar, montajdan sonra yanlarda mm lik farklar olacağından dolayı çirkin bir görüntü sergilemektedir.

Fitil sistemin olup olmadığına da bakılmalı. Fitil sistemi ses, toz ve ısı yalıtımı sağlar.

Membran Kapı Modelleri piyasada oldukça fazladır.Renk çeşidi çoktur.İnşaat ve Dekorasyon sektöründe çokça kullanıkmaktadır. 
Müteahhitler ve mimarlar yoğun bir şekilde bu kapı türünü tercih etmektedirler.Alım gücü olarak tüm segmentlere hitap edebilir.
Membran kapının tamiri konusunda kapıyı üreten firmadan bilgi alabilirsiniz.


13-03-2016

Facebook Yorumları